KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12343059
nr 1234 3059
August Jansson
(1851-1915), Sverige
Oljemålning, Sjömotiv. Signerad. Olja på duk, 70x49,5 cm
Kondition: slitage, skador
August Jansson, svensk bildkonstnär född 1851, död 1915.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 11 februari 2019
kl 18:32:03
5/2 14:08:33
August Jansson
Läs mer om August Jansson